Je eigen paleis vinden op het web (23-08-2010)
- 23-8-2010
- Categorized in: Eigen huis
Funda is de bekendste, maar Jaap de grootste: een inventarisatie van huizensites. Eén ding op woongebied dat compleet online is gegaan de afgelopen jaren?
Moesten huizenzoekers vroeger via krantjes, folders en van die gezellige borden in de etalages van makelaars ontdekken waar wat te koop stond en voor hoeveel, nu puilt internet uit van de huizenzoeksites. Sommige bieden een heel assortiment, bij andere word je – heel irritant – doorgestuurd naar de ‘bronsites’ van de huizeninformatie. Funda is de grootste en de bekendste, maar wat onderscheidt deze sites van elkaar? Een inventarisatie van de beste, met als eerste conclusie: Funda, Jaap, Niki; what’s up met huizensites en voornamen?
Funda is de moloch onder de huizensites, het succesnummer van makelaarskoepel NVM en uitgeverij Wegener. Funda heeft momenteel 213.114 huizen in de verkoop op de site, plus nog ongeveer 65.000 huurwoningen en 25.000 bedrijfspanden. Aanvankelijk presenteerde de site alleen huizen van bij NVM aangesloten makelaars maar inmiddels staan ook huizen van andere makelaarskoepels op de site. Funda scoort het best in overzichtelijkheid, uitgebreide zoekfuncties en een groot assortiment. Bovendien kun je er met Streetview door je toekomstige straat lopen. De mooie foto’s en het feit dat je in de omgeving kunt zoeken, maken Funda erg verslavend. Wat beter kan is de snelheid; het duurt een aantal dagen voordat woningen op Funda staan. In die tijd staan ze al wel op andere sites, klaar voor kapers op de koopkust.
Jaap.nl is een andere grote speler online en verschilt op enkele punten van Funda. Dat zit ‘m onder meer in ‘makelaarloze’ woningen van sites als Tweedehands.nl, die niet op Funda, maar wel op Jaap.nl staan. Hiervoor maakt de site gebruik van software die alle info van makelaars ‘bespioneert’. Jaap heeft volgens de homepage 324.891 koopwoningen in de verkoop. De site is iets minder overzichtelijk, maar heeft eigen features, zoals een mailservice met elke dag een mail met het nieuwe aanbod in de categorie, prijsklasse en plaats die je zoekt. Een ander handigheidje op Jaap.nl (van Telegraaf Media Groep): de site heeft een tab ‘woningwaarde’. Handige informatie om mee te onderhandelen, al valt wel op dat de waardebepaler de WOZ-waarde van woningen vaak (te) laag inschat. Ook kun je meteen zien of de woning eerst voor een hogere prijs te koop stond en wanneer de woning in waarde is gedaald. Daarbij heeft Jaap de functie van een ‘onderhandelthermometer’, met vragen voor de makelaar, zoals: ‘Hoe komt het dat de prijs per m² van deze woning hoger ligt dan bij woningen uit de omgeving?’
Niki staat voor ‘nieuwbouw kiezen’ en is een efficiënte database met alle nieuwbouw die momenteel gebouwd wordt, klaar is én in ontwikkeling is. De site is ontwikkeld door Stichting Landelijk Nieuwbouw Portaal (LNP) en was de eerste site die alle projecten op één plaats aanbood. Je zoekt er in eerste instantie op plaats, verwachte opleverings- of startdatum en soort woning. Niet op prijs, zoals bij de reguliere huizenzoekmachines. En je komt terecht op een factsheetpagina over het specifieke project, met links naar de projectwebsite. Vergeleken met andere sites is het advertentieloze Niki heerlijk rustig.
Natuurlijk is er nog meer dan de besproken favorieten. Zoals Zuka.nl, een site met ook een groot aanbod maar minder features dan de ‘grote broer en zus’. Zuka’s vormgeving oogt wat saai en niet aantrekkelijk.
Huizenzoeker.nl heeft een funda-achtige look en ook een iets groter aanbod dan Funda: 237.556 woningen momenteel in de aanbieding, maar leidt af door irritante, bewegende reclames. Zoekallehuizen.nl(ZAH) is onderdeel van de Rabobank en heeft aanbod van alle makelaars, ook een groter assortiment dus dan Funda. Maar ZAH heeft als nare eigenschap dat je er niet op wijk of buurt kunt zoeken, alleen op plaats en op postcode. Ook vind je er niet veel informatie, de site verwijst door naar de bronpagina als je meer foto’s of aanvullende informatie wilt.
Zoek je in plaats van op soort huis bij nieuwbouw toch op prijs, dan is er nog Nieuwbouwwoningen.nl. Hier staan ook ‘toekomstige projecten’. Maar helaas geen inkijkjes aldaar in wat die projecten inhouden. Meer dan een mogelijkheid tot het achterlaten van je gegevens voor als er meer bekend is, vind je er niet.
Bron: eufin.nl
Nieuws
- Flitskredieten blijven consument duperen (31-01-2012)
- Drie miljoen bezoekers voor Mijnpensioenoverzicht.nl (30-01-2012)
- Blaricum opnieuw duurste woongemeente (27-01-2012)
- Jonge werknemer wil af van verplicht pensioenfonds (28-01-2012)
- Vrouwen nog steeds op flinke pensioenachterstand (24-01-2012)
- NL vermogen neemt af door daling huizenprijzen (23-01-2012)
- Twee derde zzp'ers heeft arbeidsongeschiktheid niet afgedekt (23-01-2012)
- Koopwoningen blijven in prijs dalen (20-01-2012)
- Consument wil duidelijkheid over hypotheekrente (20-01-2012)
- Iedereen gaat er op achteruit in 2012 volgens Nibud (20-01-2012)
- Afwikkeling schade na cruiseshipramp (19-01-2012)
- Tijdelijke verhuur koopwoning wordt eenvoudiger (18-01-2012)
- Oplossing voor haperende woningmarkt (17-01-2012)
- Nog steeds 55.000 mensen zonder zorgverzekering (09-01-2012)
- Beroep op NHG blijft stijgen (06-01-2012)
- Nederlandse hypotheekrente hoger dan in rest EU (05-01-2012)
- Duurste jaar ooit voor schadeverzekeraars (04-01-2012)
- RegioBank Beste Koop in Consumentengeldgis van consumentenbond (02-01-2012)
- Consument pot vrijgekomen spaarloon op (02-01-2012)
- Gebruik spaarloon goed (02-01-2012)
- Nog volop kansen op woningmarkt (02-01-2012)
